Protetyka zębów w Toruniu

Protetyka to dziedzina stomatologii  zajmująca się rekonstrukcją uszkodzonych i odtwarzaniem brakujących zębów i tkanek jamy ustnej. Umożliwia poprawę estetyki- kształtu, koloru, ustawienia zębów oraz odtworzenia utraconej wysokości zwarcia, dając efekt odmłodzenia twarzy.

Uzupełnienie protetyczne to nie tylko poprawa estetyki, ale także dbałość o zdrowie ogólne i profilaktyka dalszych niekorzystnych zmian w jamie ustnej.

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy protezy stałe- zacementowane na własnych zębach, nie dające się wyjąć z ust, protezy ruchome- wyjmowane oraz prace kombinowane- protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą precyzyjnych elementów mocujących.

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy nylonowe, a do stałych korony, mosty, licówki.

Odpowiednio dobrane uzupełnienia protetyczne pozwalają na uzyskanie efektu odmłodzenia. Zmarszczki ulegają spłyceniu, zapadnięty profil wypełnia się, twarz odzyskuje prawidłowe proporcje, także w wymiarze pionowym. Odpowiednio zaplanowane i wykonane uzupełnienia protetyczne mogą odjąć lat.

Wykonanie pracy protetycznej wymaga zawsze indywidualnego podejścia. Szczegółowa analiza stanu jamy ustnej i potrzeb pacjenta pozwala na opracowanie i omówienie planu leczenia. Zawsze staramy się aby zastosowane materiały i rozwiązania protetyczne były optymalnie dobrane do sytuacji i możliwości Pacjenta.