Skaling – na czym polega?

Skaling zębów polega na usuwaniu kamienia nad i poddziąsłowego przez lekarza lub higienistkę. Zabieg wykonywany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego. Specjalna końcówka chłodzona wodą wprawiana jest w niewidoczne drgania poprzez ultradźwięki i rozbija kamień bez uszkadzania szkliwa.

Zabieg jest z reguły bezbolesny, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego dziąseł lub w przypadku odsłoniętych szyjek mogą pojawić się dolegliwości bólowe. W takim przypadku zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym.

Po skalingu zęby są polerowane za pomocą szczoteczek i past do polerowania zębów (polishing), co daje przyjemne uczucie świeżości i czystości. Zabieg powinien być wykonywany co 6 miesięcy, a u osób z zapaleniami przyzębia zgodnie z  zaleceniami lekarza.

Skaling zębów Toruń

Usunięcie kamienia nazębnego (scaling) w MK Stomatologia – Profesjonalne oczyszczanie dla zdrowego uśmiechu

W naszej klinice stomatologicznej w Toruniu oferujemy usługę skalingu zębów, która jest kluczowym elementem dbania o zdrowie Twojego uśmiechu. Podczas wizyty nasz doświadczony zespół stomatologiczny skupi się na zapewnieniu Tobie najlepszej opieki w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Nasi eksperci oprócz wykonania zabiegu podzielą się z Tobą wskazówkami dotyczącymi higieny jamy ustnej, aby zapobiegać szybkiemu gromadzeniu się osadów.

Poznaj korzyści jakie może przynieść skaling zębów

  • Usuwanie Kamienia Nazębnego: Skaling skutecznie usuwa twardy kamień nazębny, który jest trudny do usunięcia w domowych warunkach.
  • Zdrowsze Dziąsła: Usuwanie osadów poniżej linii dziąseł pomaga w zapobieganiu stanom zapalnym dziąseł, takim jak zapalenie dziąseł czy paradontoza.
  • Poprawa Wyglądu Uśmiechu: Usunięcie przebarwień i osadów powoduje, że zęby odzyskują swój naturalny blask, poprawiając estetykę Twojego uśmiechu.
  • Zapobieganie Próchnicy: Usuwanie kamienia i osadów pomaga w utrzymaniu zdrowego szkliwa i zapobieganiu powstawaniu ubytków

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej to inwestycja w zdrowy uśmiech! Zapraszamy do naszej kliniki w Toruniu, aby doświadczyć profesjonalnej usługi skalingu zębów.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza, aby umówić się na wizytę konsultacyjną i dowiedzieć się więcej o tym, jak skaling zębów może wpłynąć na Twoje zdrowie jamy ustnej.