Protezy natychmiastowe

Protezy natychmiastowe to protezy oddawane pacjentowi zaraz po ekstrakcji zębów.  Pozwalają uniknąć dyskomfortu estetycznego i funkcjonalnego związanego z utratą zęba zwłaszcza po usunięciu zębów przednich.

Przygotowanie protezy

Na wizycie poprzedzającej ekstrakcję lekarz pobiera wyciski i oznacza zęby, które mają być usunięte. Następnie technik wycina je z odlanego modelu i przygotowuje protezę. Na kolejnej wizycie lekarz usuwa zęby i dopasowuje protezę.

Rozwiązanie tymczasowe

Niestety, nie zawsze można wykonać takie uzupełnienie. Czasami zęby, są na tyle rozchwiane, że zachodzi realna obawa, że zostaną usunięte podczas pobierania wycisku. Czasem po prostu sytuacja nas zaskakuje, na przykład złamanie zęba. Wtedy także można szybko pomóc wykonując protezę wczesną (wyciski pobiera się natychmiast po ekstrakcji, a protezę oddaje po około dwóch dniach).
Oba rodzaje protez są rozwiązaniami tymczasowymi, pozwalającymi przetrwać okres gojenia. Po pełnym wygojeniu wyrostka zębodołowego czyli po co najmniej 6 tygodniach można rozpocząć wykonanie pracy docelowej.

Opinie naszych pacjentów