Mosty protetyczne

Mosty protetyczne zaliczane są stałych uzupełnień protetycznych pozwalających na uzupełnienie braku pojedynczego lub kilku zębów. Na konstrukcję mostu składają się korony protetyczne osadzone na zębach filarowych lub implantach, połączone przęsłami, czyli sztucznymi zębami zastępującymi brakujące zęby. W celu wykonania konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których praca zostanie zacementowana.

Takie rozwiązanie zapewnia pacjentowi doskonały efekt estetyczny. Dzięki przenoszeniu sił żucia w całości przez ozębną zębów filarowych daje też wysoki komfort i swobodę użytkowania.

W zależności od rozległości, lokalizacji oraz wymagań estetycznych wykonujemy mosty ceramiczne na podbudowie metalowej lub cyrkonowej. W tym drugim przypadku podbudowa ma barwę zęba, co zapewnia doskonały efekt kosmetyczny. W obu przypadkach wierzchnią warstwę tworzy ceramika pozwalająca odtworzyć barwę i naturalny kształt zęba.

Diagnostyka

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu mostu protetycznego należy wykonać diagnostykę radiologiczną i analizę warunków zgryzowych. W razie potrzeby może okazać się konieczne wykonanie zabiegów przygotowujących do odbudowy protetycznej, np. leczenie endodontyczne, czy periodontologiczne.

Podobnie jak w przypadku wykonania koron, po pobraniu wycisków, technik przygotowuje kolejny etap pracy. W tym czasie zęby pacjenta zabezpieczamy koronami lub mostem tymczasowym wykonanym z akrylu lub kompozytu. Dzięki temu pacjent może normalnie funkcjonować pomiędzy wizytami.

Opinie naszych pacjentów