Fluoryzacja kontaktowa w Toruniu

Fluoryzacja jest stomatologicznym zabiegiem profilaktycznym, którego zadaniem jest wzmocnienie Twoich zębów. Fluoryzacja kontaktowa jest zabiegiem bezbolesnym i polega na zaaplikowaniu na oczyszczone zęby preparatu (w postaci lakieru lub pianki) zawierającego odpowiednią dawkę fluoru. 

Fluoryzacja kontaktowa to jedna z wielu usług, które oferujemy, aby pomóc Ci cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami przez długie lata.

Fluoryzacja zębów - ochrona przed bakteriami
fluoryzacja toruń

Fluoryzacja zębów pozwala na skuteczne zapobieganie próchnicy

Fluor odgrywa ogromną rolę w profilaktyce przeciwpróchnicowej. Szkliwo naszych zębów zbudowane jest z hydroksyapatytów. Fluor wchodzi w reakcję z hydroksyapatytami szkliwa, w wyniku czego powstają znacznie bardziej odporne na działanie kwasów fluoroapatyty. Dzięki temu znacząco wzrasta odporność zębów na rozwój próchnicy.

Zabieg zalecany jest jako profilaktyka przeciwpróchnicowa u dzieci, osób z utrudnioną higieną jamy ustnej np. podczas noszenia aparatów ortodontycznych,  a także u osób dorosłych z większą podatnością na próchnicę.

Stosowanie preparatów fluoru doskonale się sprawdza w profesjonalnej terapii nadwrażliwości zębiny. Dwu-czterokrotne lakierowanie wrażliwych zębów, co kilka dni, zmniejsza lub likwiduje nadwrażliwość na dłuższy czas.

Zalecenia po lakierowaniu:

Nie jeść i nie pic przez godzinę

Należy unikać twardych pokarmów, aby lakier jak najdłużej utrzymał się na zębach

W dniu lakierownia rezygnujemy z wieczornego mycia zębów

Niewskazane jest picie kwaśnych sków i napojów